Menü Kapat

Dış Ticaret

Firmamız birikmiş tecrübesi ile uluslararası alanda çeşitli pazarlardan bilgi toplayan ve onları profesyonel olarak analiz eden; üreticilere, hedef pazara yönelik geliştirdikleri ürün tasarımlarında, değişen trendler doğrultusunda rehberlik etmektedir. Böylece farklı ihtiyaç ve gereksinimlere  hitap eden ürünlerin gelişimi sağlanmakta ve bunun sonucunda üreticinin uluslararası pazardaki konumu güçlenmektedir.

Dış ticarette misyonumuz Türkiye’deki malların ihracatı ile sınırlı kalmamakta; ithalat, ihracat, Transit, Uluslararası Ticaret, hedef pazarlarda dağıtım kanallarının yapılandırılması, ortak girişimlerde yer alma ve çeşitli projelere yatırım yapma gibi birçok faaliyeti de kapsamaktadır ve beraberinde değişen pazar koşullarına ve ortaya çıkan yeni fırsatlara da cevap vermektedir.

Profesyonel kadromuz pazar trendlerini, uluslararası trendleri takip ederek müşterilerini konuyla ilgili bilgilendirmektedir.

İstenilmesi halinde ürünleri kendi Gümrüklü & Gümrüksüz antrepolarımızda bekletilebilmekte kendi makine ve teçhizatlarımızla tahmil,tahliye ,elleçlemelerini yapabilmekteyiz…

profesyonel, hızlı ve güvenilir çözümler....

Dış Ticaret Hizmetleri Avantajları

Dış ticaret işlemlerinde ihracatçı ve ithalatçı ödeme açısından hukuki riskler, ülke veya politik riskler gibi farklı risklerle karşı karşıya kalmaktadır. Bu riskleri en aza indirmek için HLS Grup A.Ş. ‘nin deneyimli ve uluslararası sertifikalara sahip alanında uzman kadrosu tarafından gerçekleştirilen Dış Ticaret hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

  • Dış Ticaret hizmetlerimiz ile uluslararası ticaretinizi kolaylaştırarak, risklerinizi azaltabilirsiniz.
  • Likidite ve rekabet gücünüzü arttırabilirsiniz.
  • Uzman dış ticaret kadromuzdan tüm dış ticaret işlemlerinizle ilgili yurtiçi mevzuat ve uluslararası kurallar ile ilgili teknik bilgilendirme desteğini hızlıca ve kolaylıkla alabilirsiniz.

4458 sayılı Gümrük Kanunu çerçevesinde ithalat ile ilgili evrakların tamamlanması, Bakanlıklar’dan ithalat ile ilgili gerekli olan belgelerin temini, gümrükleme süreçleri, gümrüklü yada serbest depolama hizmeti, kapıdan kapıya teslimat; siparişlerin ihracatçının deposundan kapınıza kadar ki ithalat, depolama ve nakliye süreçleri tarafımızca organize edilerek, ürünler bir paket halinde sorunsuz olarak kapınıza kadar ulaşmaktadır.

Firmamız; ihracat esnasında alınacak diğer bakanlık izinleri, gümrükleme süreçleri, gümrüklü yada serbest depolama hizmeti, yurtdışı yazışmaların takibi, nakliye ve gümrükleme işlerinin organizasyonu ve yurtdışında gelen müşterilere rehberlik gibi ihracat için gerekli tüm hizmetlerin kapsamlı uygulamasını ve ilgili danışmanlık hizmetini sunmaktadır.